Náš Sortiment     Otevírací doba a kontakt     O nás     Obchod


KAVÁRNA DOČASNĚ UZAVŘENA.


Něco o kávě

Káva je  semeno  kávovníku pěstovaného  v  tropickém pásmu  Asie, Afriky a Ameriky.  Plod kávovníku je dužnatá bobule červené barvy, která obsahuje dvě semena. Po máčení a vykvašení se semena zbaví  dužniny  a  zelená  káva se  suší  loupe a  leští.  Hnědé   zbarvení   získává   káva karamelizací  cukru, rozložené  tuky a  bílkoviny jí dávají charakteristickou chuť a vůni.

Pití kávy se datuje ze středověku, kde se původně pila pouze jako povzbuzující nápoj vyluhováním  zelených  zrn.  Teprve  o  mnoho  let   později  se začala  používat  káva pražená a slazená.

erpáno z knihy Stolničení, autor: Gustav Salač)

Náš sortiment

AKTUALITY

  • Novinka v sortimentu lahůdek: Stonařovský zavináč z rybářství pana Josefa Novotného. Marinovaná sladkovodní ryba s cibulí a další kořenovou zeleninou. Přijďte ochutnat.

Káva
Zmrzlina


ZákuskyLahůdky
Nápojový lístekPodáváme kávu Espresso, Espresso Lungo, Cappuccino, Latte macchiato, ledovou kávu i klasického českého „turka“.
K přípravě kávy používáme praženou zrnkovou kávu z vybraných kávových zrn odrůd Robusta a Arabica. Naše káva má výjimečně silnou chuť a výrazné aroma.

Nabízíme značkovou kopečkovou zmrzlinu Carte d´Or s velkým množstvím příchutí, která obsahuje viditelné kusy ingrediencí.

V naší kavárně si můžete vybrat a zakoupit různé druhy zákusků, řezů a rolád. Nabízíme možnost objednat výrobu dortů různých tvarů a velikostí dle vašich přání, čajové, vánoční a svatební cukroví. Zajišťujeme dodávku čerstvých zákusků denně od pondělí do soboty.
Náš dodavatel má v cukrářské výrobě mnohaletou tradici (od roku 1940) a jeho zákusky pro svou kvalitu a používané tradiční  suroviny (vejce, máslo, atd.) jsou velmi oblíbené.

  • Abychom se zavděčili i těm zákazníkům, kteří neholdují sladkým pokrmům, nabízíme v naší provozovně  lahůdky studené  kuchyně, zejména obložené chlebíčky, majonézové saláty, plněné bagety a bulky.
  • Při výběru dodavatele jsme vždy kladli velký důraz na kvalitu a  tak  i  v  oblasti  lahůdek  jsme  zvolili   firmu s dlouholetou tradicí a vynikajícími referencemi na její výrobky.
  • Jsme schopni nabídnout velice široký sortiment lahůdek. Pro představu uvádíme jen malou část sortimentu:
  • Chlebíčky: se šunkou, s debrecínkou, sýrové, vajíčkové, s herkulesem, ….
  • Saláty a majonézy v kelímku: vlašský salát, bramborový salát, pařížský, hermelínový, …
  • Pomazánky a krémy: česneková, toustová, sardinkový krém, ….
  • Dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) čerstvé lahůdky. Možnost objednání na různé oslavy a rodinné události.

 

Otvírací doba a kontakt

Otevírací doba

PO
ÚT
ST
ČT

SO
NE

ZAVŘENO
ZAVŘENO
ZAVŘENO
ZAVŘENO
ZAVŘENO
ZAVŘENO
ZAVŘENO
Miloslav Lang 
Stonařov 71
588 33 Stonařov

www.langston.cz
www.facebook.com/Obchod-a-Kavárna-Stonařov

 O nás ….

Naši první maloobchodní prodejnu  jsme  otevřeli ve  Stonařově v roce  2002. Měli  jsme  zájem nabízet sortiment zboží, který ve Stonařově do té doby chyběl, a také využít umístění našeho objektu u základní školy. Proto jsme se rozhodli pro papír, hračky, školní potřeby a dárkové zboží. V obci  velikosti  Stonařova  nelze provozovat prodejnu s  úzce  specializovaným  zaměřením,  a  tak  jsme  postupně  rozšířili   sortiment  o  drogistické zboží,   kosmetiku, cukrovinky, balené nápoje a dále i o textil a spodní prádlo.

Postupem  času  se ukázalo, že umístění   prodejny  na  okraji  obce, i když u školy, není úplně ideální a tak jsme začali uvažovat o přemístění provozovny blíže  do  centra  Stonařova.  K  tomu  došlo v  roce 2013, kdy  jsme  provedli potřebné  stavební  úpravy  v  bytovém  domě pod zdravotním střediskem a prodejnu přestěhovali do  těchto prostor. Výhodou provozovny v této lokaci bylo  nejen  přiblížení  se  centru,  ale i  umožnění  lepší  přístupnosti  včetně dobrého  parkování  vozidel  zákazníků. Sortiment  nabízeného  zboží se ani zde nezměnil.

Naše  nové  sídlo  je  situováno v  centru  ale přitom v krásném  prostředí u Jarošova rybníka.  Je  na  hlavním silničním tahu Jihlava – Znojmo,  blízko  silnice I. třídy, ale zároveň je zde i klidná zóna zastíněná přírodním porostem. Tuto  výhodu  jsme se  snažili  zužitkovat a tak  jsme  zde vybudovali i malou sezónní kavárnu s možností venkovního posezení. Nabízíme zde nejen různé druhy kávy, ale i kopečkovou zmrzlinu, teplé a studené nápoje, zákusky, chlebíčky a další lahůdky.

Naším přáním je  abyste se u nás cítili  dobře a příjemně,  abyste u nás vždy nakoupili potřebné a kvalitní zboží. Budeme rádi, když se u nás zastavíte na dobrou kávu, posedíte s  přáteli, uděláte si  pěknou  chvilku se  svými dětmi nebo  uspořádáte  rodinnou  oslavu.  K tomu  všemu  jsme  Vám  připraveni zajistit maximální servis. Budete-li se u nás cítit příjemně a budete se k nám rádi vracet, to považujeme za největší odměnu pro nás.

Copyright Obchod LANG